Léčba a Zranění

Hrajeme systémem ŠATRH, to znamená že hráči "hrají" své zranění. Dále se tyto zranění dělí na tři kategorie. Lehká zranění si ošetříte sami, ale ostatní už léčí medik nebo osoba s léčícími schopnosti. To že se zranění vyléčilo URČUJE VŽDY MEDIK!

  • Lehké - léčí se obvazem (cca 10 minut), člověk má stížený pohyb se zasaženým místem (lehké seky do rukou, škrábance apod.). Lehké zranění může vyléčit specialista s léčením.
  • Střední - léčí se šitím (cca 30 minut), slabé bodnutí, výstřel z luku, seky, zářezy. Člověk nemůže s daným zraněním hýbat. Střední zranění může vyléčit specialista s léčením.
  • Těžké - léčí se operací (cca 60 minut), reálné smrtelné zranění. Musí se léčit ihned cca to deseti minut, jinak osoba umírá!

Toxicita (alchymie)

Nově funguje u lektvarů toxicita. O tu se nemusíte starat, stačí když to bude vědět alchymista.

Herní a neherní čas

Kvůli identifikaci roleplay a civilních časů se bude vyhlašovat, kdy se hraje a kdy jsme v civilu. Možná zvonečkem nebo píšťalkou, to se ještě uvidí.

Ruka na hlavě

Když má člověk ruku na hlavě znamená to, že ve hře tam není. Popřípadě si zraněný lehl do mraveniště, dělá jakoby nic, dá si ruku na hlavu a lehne si opodál.

Opotřebení zbroje a zbroje

Zbroj se lehce zničí, má omezenou funkčnost. Poté se musí kovářem opravit. Dělí se dle toho, co je to za zbroj:

  • Lehká (prošívka, kožené brnění) - vydrží jednu ránu
  • Střední (destičkové, kroužkové) - vydrží dvě rány
  • Těžké (plátové) - vydrží tři rány

Verbování

Na našem LARPu se vyskytuje frakce Učenců, což jsou vzdělaní nájemní lidé. Jsou cennými spojenci v bitvě a dokáží léčit. Mohou libovolně přebíhat ze strany na stranu za cenu, kterou si určí sami.

Agónie

Stav blízké smrti. O tom zda-li postava umře rozhoduje hráč. Hráč se nemůže hýbat a musí čekat až se na něj podívá doktor.

Kovařina

Kovář má dvě funkce:

  • Oprava zbrojí: Na opravu zbrojí potřebují kov, liší se dle těžkosti (na lehkou jeden, střední dva, těžkou tři). Kov se dá koupit u obchodníka v tábořišti.
  • Vylepšení zbrojí: Na výpravách se mohou najít různé vzácné kovy, které slouží k vylepšování zbrojí. U každého materiálu je uvedeno o kolik zlepšuje zbroj.

Smrt

Mrtvý patří do další nové frakce a tou jsou ne-lidé. Jedná se o kmeny faunů, satyrů a divochů, které bydlí v lesích. Mají svou vlastní frakci a také vlastní pravidla a úkoly.

Obchod

V obchodě se bude moci nakupovat materiál pro opravu zbrojí, základní alchymistické přísady, runy. Bude to samoobsluha, kde budou pouze ukázány předměty a člověk tam musí dát určitou cenu, orientovanou podle poptávky. Obchod se nebude hlídat, ale v rámci RP, nepůjde vykrást či okrást.

Omráčení

Přijdete nenápadně k někomu zezadu a dáte mu po hlavě speciální zbraní "obušek". Což je bezjádrová zbraň k určená k nočním hrám a omračování. BACHA! Pokud-li člověka budete pořád omračovat, je možnost že zemře!

Hrobař

Hrobař žije pospolu s obchodníkem, vykupuje mrtvá těla která naleznete na cestách. 

Okrádání

Živé spoluhráče lze okrást o zbroje, peníze a zbraně, avšak nikdo neříká jaký bude trest pro zloděje, kterého načapou. Nedoporučuje se také okrádat stejnou frakci. Ukradené věci se nedají použít, ale dají se střelit u obchodníka. Tam si je může majitel opět koupit.

Pasti

Tato akce je bez "Cépeček" (Pomocní orgové). My jsme cépka nahradili za papíry s informacemi.  Existují dva druh textu, úhledné co je jen pro učence a běžný který je pro každého kdo jej najde. 

Tzv.: Najdu v lese zbraň a u ní papír, na papíře stojí, že zbraň je prokletá a ovládla tě. Nyní chceš zabít Evžena. Nikomu nic neřekneš, papír schováš a teď je na tvém Roleplayi jak to zahraješ. Půjdeš přímo k Evženovi a zabiješ jej? Nebo si počkáš ve stínu? To je na tobě.

Hopla!

Schopnost lehkooděnce beze zbroje, může ignorovat jakoukoliv jednu zasaženou ránu a to v každém boji. Stačí když řekne pouze hopla a uskočí.