Pietto (hobiti) ve zlatém světle

17.01.2020

"Non mi interessa questo lavoro, vado a mangiare."

"Kašlu na tuhle práci, du se najíst." 

Levná pracovní síla

Ano, řeč je o lidech. Půlčíci, v jejich jazyku pietto (plochonohý), si najímají na práci lidi. Samozřejmě ne každý pietto je bohatým obchodníkem. V Broklimu je půlčíků mnoho, jedí, pijí, slaví a to pořád do kola. Není náhoda, že žijí v Broklimu na nejúrodnějších půdách. Hobiti jsou krom své přirozené žravosti velmi schopní zemědělci, řemeslníci, obchodníci, zlatníci, ševci, bankéři a kapitalisti.

Hobití kapitalismus

Tito kříženci lidí a trpaslíků získali od každého druhu něco. Však nikdo si není jistý, odkud vznikla ta jejich neobyčejná chamtivost. V hobití / Broklimské společnosti funguje jen jedno právo a to je právo peněz. Ten, kdo má víc, má právo vládnout. Broklimské království nemá formální vládce ani správce, o všem rozhoduje jen nabídka a poptávka. Říkáte si, že tam musí být chaos? Nikoliv, je to jedna z nejbezpečnějších zemí vůbec. Jen otázkou je jestli kvůli hobití nátuře veselých tajdrdlíků, nebo kupeckým strážím. Velekrálové už zkoušeli v Broklimu zavést daně. Však neúspěšně. Malí lstiví hobité vždy našli kličku, nebo se začali bránit. Tato situace vytvořila z Broklimu daňový ráj.

Hobití slavnosti

Hobiti mají mnoho různých svátků. Je to například Svátek svatého Nikolase, kdy se oslavuje největší sklizeň v dějinách Broklimu. Nebo Svátek černého Humberta, který chodí strašit děti. Však jeden svátek předčí všechny ostatní. V Broklimské kultuře je na něj dán ten největší vliv. Je to Svátek obdarování. Jehož patronem je svatý strýc Gůgl. V tento den Gůgl obdarovává všechny v něho věřící a dějí se zázraky. Však mnoho lidí ví, že Gůgl neexistuje, a proto si hobiti i lidé dávají dárky navzájem. 


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky