O SVĚTĚ (zpracovává se)

Reálie 3418 Druhého věku, 

Známí svět má několik kontinentů. Velkofannasie, říše lidí, elfů a trpaslíků, nyní rozdělená na Erii a Fannasii. Sevérie, říše ledových elfů, trpaslíků a divokých lidí. Impérium říše trpaslíků a lidí. Elduer, ostrov orků a lesních elfů. Východní země Ashar a Ishar, země lidí, vznešených elfů a zvířecích lidí. Temné ostrovy, říše temných elfů. Kolonie Impéria, jež jsou zeměmi podivných lidí. Zapomenutá země, útočiště nemrtvých. Pekelná brána, jak už název napovídá, útočiště démonů.

Hlavním městem Říše je Dračí doupě. Město jenž bylo odebráno jako jeskyně černému drakovi Falmirovi, který v hoře skrýval poklad tak velký, že se z něj vytvořila ta největší říše na světě! A z té jeskyně se stalo bohaté a prosperující město. Najdete zde téměř všechnu mladší krev (rozumněj jako rasy které nedokáží kouzlit - lidé z východu, lidé z Impéria, lidé místní, trpaslíci, elfové, ne-lidé opakem je starší krev - temní elfové, čistokrevní upíři, ledoví elfové, démonikové atd.).

Aktuálním panovníkem je Viktor III., Velekrál jakožto král králů. Jeho vláda je značně vojensky organizovaná. Probíhá zbrojení. Mezitím co na severu vypukl mor. Děs a bída se nese Ernským královstvím.

O církvi

Ve Velkofannasianské říši spolu soupeří dvě hlavní náboženství. Luna jako princezna tmy, dcera Praotce. A Ellen jako bohyně světla a lásky. Rovněž dcera Praotce. Luna je zobrazována jako krásná dívka, tmavovláska s netopýřími křídly a tenkým černým ocáskem. Ellen naopak jako zlatovlasá, z její kadeří prý vyčnívají zlaté růžky. Voda a oheň. Smrt a život. To vše jsou protiklady znázorňující dvě sestry, bohyně. 

Luna má dále potomstvo Drak'Ul a Likanuse. Drak'Ul je považován za prvního čistokrevného upíra. Likanus je považován za boha vlků a vlkodlaků. Sám je zobrazován jako obří vlk. Jejich děti jsou dáli označováni jako polobozi nebo bůžkové jako Lešaj (pán lesů).

Ellen má spoustu dětí. Nejznámějším je Lucifer, arcidémon. Je z podivem, že toto náboženství si vybírají elfové, lidé a orkové. 

Trpaslíci uznávají pouze Praotce, nechtějí nic slyšet o těch hašteřivých sestrách. Praotec zemřel, když vytvořil svět pro své dcery. Však trpaslíci tvrdí, že nezemřel ale stal se světem samotným. A že ho můžeme cítit pouze v sobě. Tedy mají výjimku pro elfy, ty by jej neslyšeli, ani kdyby na ně křičel.