Člověk - městká stráž Dračího doupěte
Člověk - městká stráž Dračího doupěte

Lidé Fannasiané

Nejpočetnější rasa ve Velkofanasianské říši. Obývají každé ze šesti království. Mají odpor k čemukoliv, co není lidské. Jsou to výborní obchodníci, řečníci a mentalisté. Lidé k patří k mladší krvi, jako všechny hratelné rasy. Co to znamená, to už nikdo neví. Lidi nejsou zlý ani hodní.

Nacházejí se také na pobřeží daleké Sevérie. Pokud se to dá považovat ještě za lidi. Lidé co žijí v Sevérii jsou nazýváni Barbary. Jsou výrazně chlupatější, zarostlejší a větší než lidé v Říši. Mají obrovské svaly.

Obývají Východ. Však lidé z Východu jsou jiní. Nosí oděvy zvané "kimono", nebo podivné šátky na hlavách kterým říkají "turban". Je všeobecně známo, že Východňané nemají Velkofanasianské rádi. Také se o nich říká, že jsou to poskoci temných elfů a hadích lidí. Co je na tom pravdy? Netuším. 

Vznešený elf - Alfar
Vznešený elf - Alfar

Elfové

.Ve Velkofanarianské říši se vyskytují jen dva druhy elfů. A to jsou elfové vznešení, kteří jsou součástí říše a poté elfové lesní, který se považují za domorodce.

Vznešení elfové zvaní také Alfaři žijí převážně v Elfském království Elenar. Tvoří jedno ze šesti království, v čele jejich států je vladař, jenž je pokrevně příbuzný z vládnoucí rodinou žijící v Zapomenuté zemi. Pokud-li se vladař ukáže jako neschopný, dosadí na jeho místo Vykonavatele. Elfa pověřeného spravováním elfského léna. Z pravidla to bývají velitelé elfských komand zvaných "Větrostřelci". Tradiční zbraní elfů je luk a dva meče. S dvěma meči bojují stylem tance. Velmi elegantními pohyby se snaží zabít protivníka. Běžně se to bere jako forma zábavy do první krve. Co se týče luků a lukostřelby je cvičena už od dětství. Každý elf musí umět střílet, musí složit zkoušky dospělosti, což jest Lov pro Anul bohyni slunce. Větrostřelci používají speciální luky s kladkovým nátahem, zároveň se umí mistrovsky plížit.

Lesní elfové už vymírají. Aspoň tedy ve Velkofanarianské říši. Nemají je rádi totiž ani ostatní nelidé. Žijí v lesech, spí na stromech. Živí se kořínky a uctívají místo kde žijí. Mají zakázáno jíst maso, či opustit jejich domovský les. Zajímavé je, že mezi lesními elfy nenajdete jediného muže. Nerozmnožují se totiž skrz pohlavní styk, ale skrz magii. Druid kmene elfů zaseje semínko do stromu. A z onoho stromu vyroste kokon. Až se kokon vylíhne, vylítne z něj malá křehká víla. Postupně jak víla dospívá, ničí se jí křídla, až ve finále jako dospělá žádná křídla nemá.

Jarl Thorin - trpaslík severní
Jarl Thorin - trpaslík severní

Trpaslíci

Trpaslíci prožívají krušné chvíle, prožívají totiž konflikt zvaný "rozpor bratrský". V rozporu jde o jednoduchou věc. Někteří trpaslíci si myslí, že uznávání tradičních ideálů jako je čest, síla a víra je pouze zástěrka, proto aby mohli chlastat a žrát. Tito bratři se nazývají jednoduše Jižané. Hovoří o tom, že pravý charakter trpaslíka má být v inteligenci a vědě. Jižané často putují do Rudých hor dolů do Impéria. Císař si jejich služeb velice váží.

Trpaslíci ze Severu uznávají staré hodnoty. Být moudrým, spravedlivým válečníkem. Také tvoří jedno ze šesti království Velkofanarianské říše. V čele státu je Oberjarl, který je volen do role panovníka na deset let. Nevolí jej běžní trpaslíci, ale velitelé trpasličích držav a vlivní trpaslíci. Těmto lidem se říká po seversku Jarlové.

Jižané žijí nově na pouštích Impéria jako jediná rasa rovná lidem jsou jeho součástí. Mají zkušenosti v alchymii, technice a tradují zvěsti, že i v odstřelování wyvern svými obrovskými ručnicemi.


Ork
Ork

Orkové a skřeti

Orkové i skřeti mají společné kořeny. Skřeti jsou výtvorem orků. Jsou menší a slabší, než-li samotní orkové. Jejich síla je spíše podobná té lidské. Nemají dokonce ani dvojitou lebku jako orkové. Co se týče války, tak jsou orkové mnohem účinější zabijáci.

Orkové pocházejí ze země zvané Elduer, je to ostrov plný bažin a hustých pralesů. Žijí tu v harmonii s lesními elfy a přírodou. Ignorují se. Orkové jsou v mnoha ohledech silnější, rychlejší než lidé, ale nemají centralizovanou vládu. Poslední orkská invaze do Velkofanárie obsadila tři království. ale jakmile zemřel sjednotitel Bulgur Kharash Mazak, invaze zanikla. Orkové byli rozprášeni pod kopyty lidské jízdy. Lidé mají velmi špatný vztah k těmto bytostem i když panuje mezi těmito rasami nepsaný mír, aspoň dokud nebude silný sjednotitel. Na orky nemá smysl mířit do hlavy, mají dvojitou lebku. Orkové jsou nesmírně čestné bytosti, jejich válečný kodex jim velí, že nemohou útočit na nepřítele v přesile. Jsou to nemilosrdní válečníci, ale zaútočit se zbraní na neozbrojeného! To se trestá ztrátou cti! A co je ork bez cti?!

Skřeti vznikli při druhé orksé invazi experimentem jednoho šamana. Testoval svou Rudou magii, magii démonů, na lidech. Povedlo se mu vytvořit rasu podobnou lidem a orkům zároveň. Mají chytrost lidí, ale vzhledově připomínají orky. Narozdíl od orků, tihle nemají žádnou čest ani smysl pro ní. Po invazi zůstali v norách, jeskyních ale i kanalizaci. Často tvoří kmeny, které loupí a přepadají karavany. 


Nečlověk - Faun
Nečlověk - Faun

Ostatní nelidé

Fauni, kentauři, vlčí lid, ješťeráci, troglodyti, minotauři a další. Už se to moc často nestává, ale kdysi ano. Věc zvaná pogrom, kdy celé město šlo upalovat, kuchat a zabíjet nelidi. Příčina toho, že už se to dlouho nestalo není ta, že by se lidé změnili, nebo snad že by se Velekrál zajímal, né to ne. Pravda je mnohem prostší, nelidé se poučili a žijí ve vyhnanství v hvozdech hlubokých jako noc. Žijí tam po spolu v klidu a míru. Často se chovají jako bandité a lapkové. Nenávidí vše lidské, včetně jejich vlastní lidskosti. Asi tuší, že jejich čas se chýlí ke konci. A že oni se jako nemoc drží v lidské říši.