Elfové (Vznešení, Ledoví, Lesní, Temní)

Vznešení elfové (Alfar)

Ve Fannasii obývají své město Elwon Alles. Což je jimi nazýváno jako předsunutá základna elfské říše. U moci je teď král tak neschopný, že z elfské říše (Alfar) poslali své vlastní vládce. Král vládne pouze na papíře a pravděpodobně bude vymazán ze záznamů. Alfaři hledají nového legitimního krále.

U vznešených elfů je přísný kastovní systém. Můžete se narodit do rodiny dělníka, vojáka, šlechtice nebo královské linie. Nesmíte mluvit bezdůvodně s ostatními příslušníky kast. Sňatky mezi kastami jsou naprosto nepřijatelné.

Vznešení elfové věří v bohyni Ellen. Také věří, že jsou tou nejcivilizovanější rasou, která může existovat. Vše co není elfské je špatné. 

Vznešení elfové nemají starší krev.

Ledoví elfové

Pleť jako sníh. Bílé vlasy. Žádné teplo. To jsou ledoví elfové žijící daleko v Sevérii. Zemi, kde je sníh po celý rok. Tak daleko v zamrzlé pustině, že ani trpaslíci, by nepřežili na místech, co oni. Kolují o nich legendy. O tom že jsou starší krve. O tom jak necítí chlad a neznají teplo.

O jejich kultuře se toho ví málo. Tvrdí se, že žijí v jeskyních vytesaných do ledu. Neznají oheň. Lidí i trpaslíků se straní. Jsou výborní válečníci a ještě lepší ledoví mágové. Někdo tvrdí, že když uviděli oheň tak se začali bát a utekli. Nenosí své tenké oblečení pro teplo spíše pro parádu. Je to známka statusu.


Lesní elfové (děti lesa)

Lesní elfové žijí společně s orky v Eldueru. Žijí tam v harmonii a poklidu s přírodou. U lesních elfů nenajdete muže. Neexistují. Jak se tedy rozmnožují? Rostou. Ze začátku je semínko. Semínko zasadí a roste. Vykvete a v jeho květu bude víla. Víla je malý lesní elf. Až doroste křídla jí upadnou a stane se dospělou. Na konci svého života se lesní elfové stanou stromem.

Lesní elfové mají za úkol chránit svůj les. Jsou s ním spřízněny. Nesmí jej opustit, neb budou zapovězeny. U některých elfek se stává to, že mají místo kůže kořeny a zeleň. To je kvůli magickému semínku, které se krmí krví. Toto semínko zastaví krvácení a nahradí kůži zelení.

Elfky ačkoliv mají pohlavní orgán nechápou koncept sexuality. Říká se, že skřížením lesního a temného elfa vznikli elfové vznešení.

Nejsou starší krve.

Temní elfové

Synové a dcery noci. Služebníci jejího veličenstva Luny. Starší krev. Bytosti I. věku. Pánové smrti. Nekromanti. Otrokáři.

To vše jsou temní elfové žijící na temných ostrovech. Kde nežije nic zeleného. Jsou to excelentní mágové a silní válečníci. Povídá se, že lidé z Asharu jim darovávají otroky. Z těchto otroků se stanou nástroje. Po několika letech ani nepoznáte, že to byli kdysi lidé. Prsty u nohou mají pouze dva. Kůže jako popel. Páteř pokřivená. Chlupy žádné. Jejich mysl umí jen poslouchat.

Říká se, že Temní elfové byli původními obyvateli Velkofannasie. Ještě kdysi dávno před lidmi. Také se říká, že používali prazvláštní technologie, které jsou dnes už zapomenuty. Jsou to potomci prvních bytostí.