Spor Bratrský

Tento spor vznikl někdy před dvě stě lety. Začali to dva trpaslíci, Haimlof a Midihé. Oba dva byli členové rady Oberjarla Hjolda Medvěděva.  Spor začal velmi neškodně. Haimlof a Medihé se dohadovali o tom, jestli zmodernizovat kovárnu. Bohužel při modernizaci by se museli odstranit zbytky praotcova chrámu.

Haimlof byl pro modernizaci kovárny. Midihé samozřejmě proti. Hjold Medvěděv měl poslední slovo a rozhodl. Bude se modernizovat. Chrám byl zbořen. Však modernizace měla pokračovat. Medihé byl stále proti. Kovárna byla sic postavena, ale moderní techniky neměli duši. Zapomnělo se na kněžské runy. Jelikož kování takové čepele bylo náročné.

Modernizace pokračovala. Bylo v plánu vytvořit nové město daleko na severu. Tam by se těžili Ibradatské krystaly. Však Haimlof podvedl Hjolda. Začal těžit Ibradatium a sním utekl do země pod Fannasianskou říší. Tehdy to byla jen nesjednocená knížectví. Však příchod Haimlofa a jeho věrných změnil podstatu těchto knížectví navždy. Hjold Medvědev náhle zemřel za podezřelých podmínek.

Do vedení se dostal Midihé. Stal se novým Oberjarlem a zničil to, co vytvořil jeho předchůdce. A to není vše. Vytáhl s armádou na jih. Však Haimlof už měl spojenců několik, skřety z rudých hor a lidské vyhnance z Fannasie. Válka se táhla dlouhé roky a nebyl z ní žádný vítěz. Oficiální příměří nebylo nikdy uzavřeno. A tak vznikli trpaslíci z jihu, jenž ovládají pozoruhodnou techniku. A seveřané co znají tajemství run a sílu Praotcovi magie.

Jižané | Seveřané | Pulčíci